Czy po wypadku przysługuje nam samochód zastępczy?

samochód zastępczyJak wiadomo kupując samochód i kończąc prawo jazdy musimy być przygotowani na to, że możemy brać udział w wypadku samochodowym. Czy biorąc udział w wypadku możemy zawsze ubiegać się o samochód zastępczy z oc sprawcy? Warto znać swoje przywileje w momencie, kiedy wypadek zostanie spowodowany, nie z naszej winy. Warto pamiętać o tym, że nawet jak jeździmy bardzo ostrożnie, to nie jesteśmy w stanie wpłynąć na to, jak jeżdżą inni uczestnicy ruchu drogowego. Nie przed wszystkimi wypadkami jesteśmy w stanie się uchronić. Warto jednak pamiętać o tym, że osoba poszkodowana w wypadku samochodowym posiada swoje przywileje. Przede wszystkim sprawca wypadku, po jego spowodowaniu, w którym uczestniczą osoby ranne lub poszkodowane, ma obowiązek zawiadomienia wszystkich służb alarmowych, o tym że miał on miejsce. Jego obowiązkiem jest również udzielenie pomocy, ofiarom wypadku, a jeżeli nie są one w żaden sposób ranne, to jego obowiązkiem jest czekanie, aż przyjedzie policja i wyjaśni całą sprawę. Uciekanie z miejsca wypadku jest karane. Dlatego też, jeżeli obrażeniom uległ tylko nasz samochód, a widzimy, że sprawca wypadku ucieka, to warto zapamiętać jego tablice rejestracyjne, aby móc go potem odnaleźć i pociągnąć do odpowiedzialności karnej. Z pewnością osoby takie czeka o wiele większa kara, niż jakby pozostały na miejscu wypadku.

Zawsze powinniśmy ubiegać się o samochód zastępcze z oc sprawcy!

Warto również wiedzieć o tym, że jeżeli nasz samochód uległ jakiemukolwiek uszkodzeniu, to jego naprawa zostaje zrealizowana z ubezpieczenia sprawcy takiego wypadku. Oprócz odszkodowania za naprawę, należy nam się również darmowy samochód zastępczy z oc sprawcy wypadku. Tak więc jeżeli samochód nasz jest zniszczony na tyle, że jego naprawa potrwa naprawdę bardzo długo, to możemy ubiegać się o przyznanie samochodu zastępczego z oc sprawcy. Samochody zastępcze z oc sprawcy muszą być w pełni sprawne i nadające się do swobodnego użytkowania. Takie samochody możemy uzyskać od firmy jwodszkodowania.pl – oferującej samochody zastępcze z oc Łódź.

Dlatego tez, jeżeli samochód jest nam potrzebny do dojeżdżania do pracy, albo ogólnie do normalnego funkcjonowania każdego dnia, to warto pamiętać o takim przywileju. Oczywiście samochód zastępczy jest przyznawany na okres czasu, do momentu, kiedy nasz samochód nie zostanie naprawiony. Warto jednak wiedzieć o tym, że przez to że otrzymamy samochód zastępczy, to wysokość naszego odszkodowania nie może również ulec zmianie. Samochód zastępczy jest tylko dodatkiem a wysokość odszkodowania jakie zostało nam przyznane za naprawę naszego samochodu nie może ulec zmianie. Jak widać więc, jeżeli jesteśmy poszkodowani w wypadku samochodowym, to należą nam się różne przywileje, o których istnieniu warto pamiętać.

Wszystko to jesteśmy w stanie otrzymać tylko i wyłącznie wtedy, kiedy jesteśmy w stanie się o to wykłócić. Najgorsze co może być, to słuchanie się sprawcy wypadku. Jak wiadomo sprawca wypadku chce zapłacić jak najmniej i ponieść jak najmniejsze konsekwencję. Tak wiec stara się nam często wmówić, że to my jesteśmy winni spowodowania takiego wypadku i jeżeli zadzwonimy na policję to wszystko to wyniknie. Dlatego też, tak ważna jest znajomość przepisów ruchu drogowego. Tylko jeżeli znamy przepisy ruchu drogowego, to możemy ustalić, czy wypadek został spowodowany z naszej winy, czy kogoś innego. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeżeli to my jesteśmy poszkodowani w wypadku samochodowym to jesteśmy w stanie otrzymać naprawdę bardzo duże odszkodowanie, które będzie w stanie ponieść wszystkie koszty naprawy naszego samochodu.

Nie możemy więc słuchać się kogoś innego, tylko sami musimy posiadać odpowiednią wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego. Może nam to znacznie pomóc w momencie wystąpienia wypadku.

Leave a comment

Your email address will not be published.