Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w Wielkiej Brytanii?

Każdy z nas powinien ubezpieczyć samochód na wypadek zniszczenia, kolizji czy kradzieży. Nie wszystko da się przewidzieć, a tym bardziej uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Firma ubezpieczeniowa może dać nam pewność zwrotu pieniędzy. Firma daje także ochronę i pomoc w nagłych nieprzewidzianych sytuacjach związanych z naszym samochodem. Wcześniej musimy kupić odpowiedni pakiet, który będzie spełniał nasze oczekiwania.

Z jakich powodów warto ubezpieczyć samochód?

Oto kilka najczęstszych powodów:

  • sytuacja na drodze, w wyniku której nasz samochód może ulec uszkodzeniu
  • obawa przed kradzieżą samochodu
  • obawa przed rabunkiem samochodu
  • obawa przed wandalizmem
  • zabezpieczenie samochodu przed skutkami powodzi lub innych szkód związanych z warunkami atmosferycznymi
  • nieprzewidziane sytuacje jak np. zatrzaśnięcie kluczyków w środku samochodu

Firmy ubezpieczeniowe oferują nam różne rozwiązania, wszystko zależy od pakietu na który się zdecydujemy. Firmy mogą m.in:

  • wezwać pomoc drogową jeśli z jakiegoś powodu nie będziemy mogli kontynuować jazdy
  • pomoc w odholowaniu naszego samochodu do mechanika

Ile kosztuje ubezpieczenie auta w Anglii?

Koszt ubezpieczenia samochodu w Wielkiej Brytanii zależy od wielu czynników oraz od wybranego pakietu. W zależności od różnych czynników zapłacimy za ubezpieczenie od 300 funtów do nawet 1000 funtów za rok. Ubezpieczenie pojazdów kurierskich oraz taksówek jest dwa lub trzy razy droższe. Za ubezpieczenie takiego samochodu możemy zapłacić nawet ponad 2000 funtów rocznie. W Wielkiej Brytanii prawnym obowiązkiem kierowcy jest posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie pokrywa koszty szkód związane z wypadkiem. Polisa third party – odpowiednik polskiego OC to niezbędne minimum w angielskim prawie. Polisa comprehensive posiada kompleks pakiet, podobnie jak w Polskie AC.

Ubezpieczenie możemy zakupić przez internet albo stacjonarnie w firmie ubezpieczeniowej. Jedną z tego typu firm jest firma twojeubezpieczenia.co.uk, w której prosto i szybko wykupimy ubezpieczenie samochodu. W przypadku zakupu przez internet, kurier dostarcza umowę i dokumenty do domu, po podpisaniu i zaakceptowaniu umowy możemy jeździć samochodem.

Firmy ubezpieczeniowe oferują też pomoc poza granicami kraju.

Ubezpieczenie samochodu to pewność i bezpieczeństwo, że w przypadkach stresujących oraz mających wpływ na szkodę naszego samochodu możemy liczyć na wsparcie i pomoc ze strony firmy ubezpieczeniowej, w jakim wykupiliśmy polisę na nasze auto.

Ubezpieczenie samochodu jest bardzo ważne, daje nam poczucie bezpieczeństwa. Przed kupnem ubezpieczenia warto przyjrzeć się pakietom i porównać oferty różnych firm, aby wybrać dla siebie najbardziej korzystne rozwiązanie.

Leave a comment

Your email address will not be published.