Jak pozyskać dopłatę do zaniżonego odszkodowania?

Przeszło 2 tygodnie temu miałem nieprzyjemną przygodę – lekka stłuczka samochodowa, nie z mojej winy. Przysługuje mi zatem z tego tytuły odszkodowanie. Pierwszy raz miałem do czynienia z taką sytuacją i dopiero teraz otworzyła mi ona oczy na to, jak towarzystwa ubezpieczeniowe zaniżają odszkodowania, sporządzając zaniżony kosztorys. Z badań jakie zostały przeprowadzone wynika, że przeszło siedemdziesiąt procent kosztorysów jakie są przygotowywane przez towarzystwa ubezpieczeniowe są znacznie zaniżone. W wielu sytuacjach ubezpieczyciele dają poszkodowanym części pieniędzy i pozostałości jakie zostały po wypadku. Z takimi częściami samochodowymi, które są już niby nasze również musimy uważać, ponieważ nie są one do końca nasze i pozbycie się ich może wiązać się z pewnymi konsekwencjami. Bardzo ciekawy artykuł na ten temat znalazłem tutaj.

Wracając do tematu związanego z zaniżaniem odszkodowania….Po pozyskaniu informacji, że jest tak duży wskaźnik procentowy wśród towarzystw ubezpieczeniowych, wskazujący, że proceder wypłacania zbyt niskich odszkodowań jest tak powszechny, postarałem się poszukać kogoś kto pomoże mi odzyskać moje odszkodowanie. Okazuje się, że są takowe firmy, które oferują odkup odszkodowań od ubezpieczycieli. Zacząłem zatem się zastanawiać dalej, do mojej głowy wpadały kolejny pytania i wątpliwości (zapewne z tego tytułu, że nigdy nie interesowałem się tą tematyką). Nie wiedziałem, że jeśli nie posiadam ani jednej faktury za naprawę mojego auta to i tak mogę uzyskać dopłatę do odszkodowania.

Następnie firma, do której się zgłosiłem kazała mi poczynić pewne kroki zmierzające do zakończenia całej procedury. Pierwszym krokiem miała być weryfikacja mojej szkody. Jednak podstawowym warunkiem było to, aby od mojej szkody nie upłynęło za dużo czasu – musiał być to okres nie większy niż 3 lata. Tylko wtedy mogłem przejść dalej, czyli musiałem zweryfikować czy wartość mojego pojazdy to minimum dziesięć tysięcy złotych, czy kwota mojego odszkodowania jakie uzyskałem od ubezpieczyciela to minimum trzy tysiące złotych oraz ostatni warunek to rok produkcji mojego auta. Jeśli było on wyprodukowany po dwutysięcznym roku to wszystko było ok.

Następnie musiałem przesłać niezbędną dokumentację. Dokumentacja jest potrzebna firmie oferujące odkup odszkodowań, do tego aby między innymi wyliczyć jaka kwota do dopłaty mi przysługuje. Musiałem przesłać informację o wypłacie odszkodowania przez towarzystwo ubezpieczeniowe oraz kalkulację naprawy wyrządzonej szkody. Wydaje się mało skomplikowane….

Firmy oferujące odkup odszkodowania kuszą przede wszystkim wysokimi korzyściami jakie możemy czerpać z ich usług. Między innymi bardzo szybko otrzymamy dodatkową kwotę pieniędzy, nie musimy też zmagać się z długim procesem sądowym pomiędzy nami a ubezpieczycielem. Główną zaletą jest jednak bardzo duża oszczędność czasy i to, że unikamy w ten sposób formalności, które mogłyby nas zniechęcić do ubiegania się o dopłatę do odszkodowania. Podobno cały proces może trwać tylko cztery dni! Już po tym okresie otrzymujemy pieniądze na konto.

Podsumowując chciałbym wszystkim polecić firmy, które pomagają w odkupieniu odszkodowania od ubezpieczycieli – bardzo ważna jest jednak świadomość tego jak wiele firm ubezpieczających nas przesyła zaniżone kosztorysy ubezpieczenia. Jeśli we własnym zakresie nie zajmiemy się weryfikacją tego (poprzez specjalistyczne firmy) może okazać się, że niepotrzebnie nasze pieniądze przejął ktoś inny….