Zamki Biometryczne do drzwi # Ile kosztują? # Gdzie Kupić?

Ciężko żyć w dzisiejszych czasach. Na każdym kroku może czekać na nas niebezpieczeństwo. W mediach aż huczy o różnych przypadkach kradzieży przed którymi chronić nas mogą zamki biometryczne montowane w drzwiach. Trzeba bardzo starannie pilnować wszelkiego swojego dobytku. Nie bez przyczyny mawia się stereotypowo, że Polacy kradną. Niekiedy możemy czuć się całkowicie bezpieczni, ponieważ zabezpieczyliśmy wszystkie swoje cenne rzeczy… ale czy na pewno? Z pomocą dzisiejszej technologii każdy złodziej z łatwością poradzi sobie z wszelkimi zamkami, czy innymi zabezpieczeniami. Jeśli więc zależy nam na trwałej ochronie powinniśmy zakupić coś specjalnego np. taki zamek biometryczny, dzięki czemu będziemy mogli spać spokojnie z zapewnieniem, że nikt nieproszony nie naruszy naszej strefy.

Ludzie bronią nie tylko swoje osobiste przedmioty, ale przede wszystkim stosują tą technologię do swoich mieszkań, domów i innych nieruchomości. Niektórzy montują te urządzenia również wewnątrz. Najczęściej wybieranym miejscem są te pokoje, do których nie chcemy dać dostępu innym osobom postronnym lub np. nie chcemy by dzieci wchodziły do jakiegoś pomieszczenia.

Zastanawialiście się kiedyś co to są zamki biometryczne?

Są to zabezpieczenia, które otwierają się jedynie wtedy, kiedy właściciel przyłoży palec do czytnika. Krótko mówiąc, komputer sczytuje linie papilarne i porównuje z tym, który ma zapisany w systemie. Powszechnie wiadomo, że każdy człowiek na świecie posiada inny zarys linii, więc niemożliwym jest otworzenie takiego zamka przez nieznajomego. Najczęściej takie zamki biometryczne połączone są bezpośrednio z klamką, więc gdy urządzenie zidentyfikuje nas, bądź kogoś innego z domowników – natychmiast otwierają się drzwi. Jest to bardzo pomocne i wygodne dla ludzi roztrzepanych, którzy często coś gubią lub zapominają, ponieważ nie muszą zdenerwowani szukać kluczy od domu.

No dobrze, więc jeśli już zdecydujemy się na takie rozwiązanie problemu, to nasuwa się kolejne kluczowe pytanie.

Ile kosztuje taki dobrej jakości zamek biometryczny?

Niestety takie cacko nie jest tanie, ale czego byśmy nie oddali za spokój do końca życia? Bezpieczeństwo nasze i naszej rodziny jest przecież bezcenne. Warto więc odłożyć jakąś sumę na ten zakup. Cena zamków waha się w okolicach od 350zł do 2000zł. Ta pierwsza grupa, jak łatwo się domyślić nie jest najlepszej jakości. Spełnia swoje zadania, aczkolwiek łatwo złamać takie zabezpieczenia. Druga grupa jest już bardziej zaawansowana i zapewnia nam pełną ochronę (czasem nawet przesadną). Moim zdaniem warto wybrać coś pomiędzy. Nie najtańsze, by nie zrazić się do takich mechanizmów, ani nie rozczarować się. Kupować najdroższy możliwy zamek też nie ma sensu, chyba, że potrzebujemy ukryć coś naprawdę ważnego. Jeśli nie mamy takiej wyjątkowej sytuacji, która zmuszałaby nas do przedsięwzięcia takich kroków, możemy wybrać sprzęt, który pasowałby do naszych wymogów. Wszystko zależy od osobistych preferencji, gustu itp. Każdy znajdzie coś dla siebie, tego możecie być pewni.

Technologia idzie ciągle naprzód, więc coraz więcej takich mechanizmów zostaje wymyślonych i stworzonych. Wszystko, by pomóc i ułatwić życie ludziom. Jeśli już wiemy, co to jest, jak działa taki zamek biometryczny i ile kosztuje, nasuwa nam się następne, ostatnie już pytanie “gdzie mogę kupić zamek biometryczny?”.

Odpowiedź jest prosta i niektórym może się okazać nawet banalna. Przede wszystkim takie zamki dostaniemy w sklepach i firmach (np “Adel”), które specjalizują się w tej dziedzinie. W internecie również roi się od tego typu przedmiotów, więc z kupnem nikt nie powinien mieć problemów. Uważam, że jest to najlepszy sposób, by nie dać się okraść.

Leave a comment

Your email address will not be published.